Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w emisji obligacji jednostek samorządu terytorialnego

24 września 2019 | Dobra Administracja | Grzegorz Kott

Emisja obligacji przez jednostki samorządu terytorialnego nie będzie mogła być uznana za ofertę publiczną 
bez względu na zawartość takiej oferty czy też jej adresatów.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu miała zostać uchwalona nowelizacja ustawy o ofercie publicznej i innych ustaw, ale z powodu jego przerwania do tego nie doszło. Projektowane zmiany warto jednak poznać, gdyż zapewne w niedługim czasie zaczną obowiązywać.

Definicja oferty publicznej

Nowelizacja ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw m.in. dostosowuje polskie prawo do zmian wynikających z rozporządzenia UE 2017/1129 w sprawie prospektu, który ma być publikowany w związku z ofertą publiczną papierów wartościowych lub dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym. Niesie ona istotną zmianę wymogów dotyczących emisji papierów wartościowych przez jednostki samorządu terytorialnego (jst).

Obowiązujący art. 7 ust. 2 ustawy o ofercie publicznej wskazuje jedynie, że nie wymaga udostępnienia do publicznej wiadomości prospektu emisyjnego oferta publiczna lub dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym papierów wartościowych o charakterze nieudziałowym emitowanych przez jednostkę władz regionalnych lub lokalnych państwa członkowskiego, w tym jednostkę samorządu terytorialnego. Zatem, co do zasady taka oferta papierów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11466

Wydanie: 11466

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament