Propozycja pracy w Krajowej Administracji Skarbowej to nie decyzja administracyjna
Ustalając czy dany akt administracyjny jest decyzją należy ustalić czy samo jego wydanie kształtuje pozycję prawną jednostki. Jeżeli do skuteczności zawartych w nim norm prawnych potrzebna jest jeszcze jedna czynność prawna, to nie można uznać go za decyzję i poddać kontroli sądu administracyjnego.
Ustawa przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej uregulowała status byłych funkcjonariuszy Służby Celnej i pracowników urzędów skarbowych. Reforma ustrojowa założyła kontynuację dotychczasowych stosunków pracy w ramach nowej struktury organizacyjnej. Przepisy przejściowe zawierają szereg przepisów regulujących swoiste porozumienia zmieniające.
Zgodnie z art. 165 ust. 7 ustawy wprowadzającej kierownicy urzędów, które złożyły się na Krajową Administrację Skarbową przedłożyli pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby.
Co w przepisach
„Propozycja" powinna była uwzględniać posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania pracownika. Ponieważ ustawa przejściowa przyznała kierownikom uprawnienia do władczego określania takich warunków pracy powstała wątpliwość co do charakteru takich propozycji. Stąd pojawia się pytanie: czy „propozycja", o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta