Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Propozycja pracy w Krajowej Administracji Skarbowej to nie decyzja administracyjna

24 września 2019 | Dobra Administracja | Jakub Dorosz-Kruczyński

Ustalając czy dany akt administracyjny jest decyzją należy ustalić czy samo jego wydanie kształtuje pozycję prawną jednostki. Jeżeli do skuteczności zawartych w nim norm prawnych potrzebna 
jest jeszcze jedna czynność prawna, to nie można uznać go za decyzję i poddać kontroli sądu administracyjnego.

Ustawa przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej uregulowała status byłych funkcjonariuszy Służby Celnej i pracowników urzędów skarbowych. Reforma ustrojowa założyła kontynuację dotychczasowych stosunków pracy w ramach nowej struktury organizacyjnej. Przepisy przejściowe zawierają szereg przepisów regulujących swoiste porozumienia zmieniające.

Zgodnie z art. 165 ust. 7 ustawy wprowadzającej kierownicy urzędów, które złożyły się na Krajową Administrację Skarbową przedłożyli pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby.

Co w przepisach

„Propozycja" powinna była uwzględniać posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania pracownika. Ponieważ ustawa przejściowa przyznała kierownikom uprawnienia do władczego określania takich warunków pracy powstała wątpliwość co do charakteru takich propozycji. Stąd pojawia się pytanie: czy „propozycja", o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11466

Wydanie: 11466

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament