Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tak wygląda kolej przyszłości

24 września 2019 |
źródło: Rzeczpospolita

targi | Ogniwo paliwowe i mobilny symulator do obejrzenia w strefie PKP Energetyka na TRAKO Materiał powstał 
we współpracy 
z PKP Energetyka

 

Innowacyjność – ekologiczne ogniwa paliwowe (które w przyszłości zastąpią na kolei silniki Diesla) i mobilne symulatory pojazdów szynowych. Na stoisku PKP Energetyka można zobaczyć ogniwo zaprojektowane przez DB Bahnbau Gruppe, partnera spółki, i poczuć się jak maszynista pociągu sieciowego.

Ogniwo paliwowe

PKP Energetyka dostrzega coraz większą świadomość społeczną i coraz wyższe oczekiwania dotyczące rozwiązań z zakresu ekologii i efektywności energetycznej. Jednym z celów stawianych sobie przez firmę i wszystkich pracowników jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, w tym emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego firma włącza się w projekty, których celem jest rozwój ogniw paliwowych (takich jak ogniwa wodorowe i zasilane metanolem) oraz możliwość ich zastosowania w energetyce kolejowej.

Na tegorocznych targach TRAKO po raz pierwszy zostanie zaprezentowane ekologiczne ogniwo paliwowe, nowoczesna alternatywa dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11466

Wydanie: 11466

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament