Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sygnaliści, nadszedł wasz czas!

07 stycznia 2020 | Rzecz o prawie | Aleksandra Chatys

Osoby informujące o przypadkach naruszenia prawa będą teraz lepiej chronione.

Dyrektywa w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów) weszła w życie 16 grudnia 2019 r. Europejski ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie jednolitego mechanizmu ochrony sygnalistów w państwach członkowskich. Natomiast to polski ustawodawca podejmie decyzję, wypełniając obowiązek implementacji przepisów prawa do krajowego porządku prawnego, o przyjęciu minimalnego lub rozszerzonego standardu ochrony sygnalistów. Niewątpliwe polscy przedsiębiorcy powinni śledzić proces legislacyjny, ponieważ nowe regulacje będą wymagały od nich wdrożenia odpowiednich procedur.

Kto to jest?

Celem dyrektywy o ochronie sygnalistów jest poprawa egzekwowania prawa i polityki Unii w określonych dziedzinach poprzez ustanowienie wspólnych minimalnych norm, które zapewnią wysoki poziom ochrony osób zgłaszających naruszenia (tzw. sygnalistów). Na podstawie dyrektywy status sygnalisty przyznano osobie fizycznej pracującej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11550

Wydanie: 11550

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament