Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odpady Sąd: można nałożyć na spółkę obowiązek przyjmowania śmieci

07 stycznia 2020 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Narastające problemy z gospodarką odpadami, powodują, że próbuje się je rozwiązać nie tylko poprzez rosnące ostatnio lawinowo podwyżki opłat, ale również wprowadzając rozwiązania prawne.

 

28 stycznia 2019 r. Sejmik Województwa Pomorskiego przyjął aktualizację Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa, opracowany przez zarząd województwa. Znowelizowana ustawa o Inspekcji Ochrony Środowiska, nakładająca na sejmiki województwa obowiązek wyznaczenia i utworzenia miejsc dla zatrzymanych transportów odpadów, dawała na to sejmikom sześć miesięcy.

Zatrzymanie pojazdu

Zgodnie z art. 24a ust. 1 i 2 ustawy o odpadach, w razie naruszenia szczegółowych wymagań dla transportu odpadów, przewozu odpadów do nieuprawnionego odbiorcy czy naruszeniu przepisów o międzynarodowym, pojazd wraz z odpadami może być zatrzymany przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną, Policję, Inspekcję Transportu Drogowego oraz organy Inspekcji Ochrony Środowiska. Taki zatrzymany pojazd wraz z odpadami, jest kierowany do najbliższego miejsca wyznaczonego w wojewódzkim planie gospodarki odpadami, spełniającego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11550

Wydanie: 11550

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament