Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wpłata na rachunek spoza białej listy? Nic straconego

07 stycznia 2020 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca, który przelewa pieniądze na konto kontrahenta nieujawnione w wykazie podatników, powinien poinformować o tym fiskusa. Wystarczy jedno pismo, nie trzeba go ponawiać przy każdej transakcji.

 

Dobra wiadomość dla firm, które obawiają się sankcji za wpłaty na rachunki spoza białej listy. Łatwo ich uniknąć, wystarczy poinformować o takim przelewie urząd skarbowy. Zawiadomienie składamy tylko raz, nie trzeba go wysyłać przy każdej wpłacie. Tak wynika z wydanych przez Ministerstwo Finansów objaśnień.

Przypomnijmy, że biała lista, czyli wykaz podatników VAT, funkcjonuje od 1 września 2019 r. Od początku były z nią problemy. Część firm w ogóle na nią nie trafiła, niektóre z niepełnymi danymi, np. bez numeru konta bankowego. Kontrahenci obawiali się przelewać pieniądze na rachunki, których nie ma w wykazie. Od 1 stycznia br. są za to sankcje. Wpłata na konto spoza wykazu (chodzi o kwoty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11550

Wydanie: 11550

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament