Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tok rozumowania organu I instancji powinien wynikać z uzasadnienia jego decyzji

07 stycznia 2020 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Organ I instancji, który nie skorzystał z prawa do wzruszenia własnej decyzji w trybie samokontroli, przekazuje odwołanie wraz z aktami sprawy organowi odwoławczemu. W postępowaniu odwoławczym następuje ponowne rozpatrzenie i rozstrzygnięcie sprawy.

 

∑ Strona postępowania administracyjnego odwołała się od decyzji. Czy przepisy kodeksu postępowania administracyjnego nakładają na organ, który wydał decyzję, obowiązek ustosunkowania się do zarzutów zawartych w odwołaniu?

Nie.

Obowiązki organu, który wydał decyzję, w razie odwołania się od tej decyzji przez stronę, określają art. 131-133 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.). Zgodnie z art. 131 k.p.a. o wniesieniu odwołania organ, który wydał decyzję, musi zawiadomić pozostałe strony. W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 9 lipca 2010 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11550

Wydanie: 11550

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament