Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sporządzenie sprawozdania finansowego za 2020 r.

13 stycznia 2021 | Rachunkowość | Jacek Dziuba

Obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego dotyczy zarówno podmiotów zobowiązanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych jak i podmiotów które wybrały dobrowolnie pełne księgi rachunkowe jako sposób ewidencjonowania operacji gospodarczych.

Zgodnie z art. 52 ust 1 ustawy o rachunkowości (dalej: uor) sporządzenie sprawozdania finansowego musi nastąpić nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia bilansowego. Sporządzając sprawozdanie finansowe za 2020 według ustawy o rachunkowości zobowiązani jesteśmy do wyboru wariantu prezentacyjnego według 4 załączników, tj.:

1) załącznik numer 1 w wersji 2020 dla wszystkich jednostek,

2) załącznik numer 4 w wersji 2020 dla jednostek spełniających kryteria uznania ich za jednostki mikro,

3) załącznik numer 5 w wersji 2020 dla jednostek spełniających kryteria uznania ich za jednostki małe,

4) załącznik numer 6 dla organizacji pozarządowych wskazanych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Jednostka mikro

Jednostki mikro w stosunku do których organ zatwierdzający podjął decyzję w sprawie sporządzania sprawozdania finansowego w formie uproszczonej zgodnie z art. 3 ust. 1a uor są:

1) spółki, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 uor (tj. spółki handlowe – osobowe i kapitałowe, w tym również w organizacji, spółki cywilne), inne osoby prawne, a także oddziały przedsiębiorców zagranicznych w rozumieniu przepisów ustawy z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11860

Wydanie: 11860

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament