Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na boisku lider kreuje się sam

13 stycznia 2021 | Sport | Kamil Kołsut
źródło: Shutterstock

– Nie będziemy faworytem w żadnym meczu. Przez dwa lata mieliśmy tylko 25 treningów w pełnym składzie – mówi przed mistrzostwami świata Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski.

Wygraliście pięć meczów z rzędu. Klasę rywali można kwestionować, ale ostatni raz taką serię mieliśmy w 2011 roku. Co spotkania z Algierią, Rosją i Turcją mówią o pana drużynie?

Zwyciężyliśmy, ale to nie były dobre mecze, wciąż mamy olbrzymie rezerwy. Małymi krokami zmierzamy w dobrym kierunku. Wygrane są oczywiście ważne niezależnie od rywala, bo budują atmosferę.

Te mecze pokazały, że kadrowicze rozumieją plan gry, ale czasem brakuje umiejętności i doświadczenia...

Doświadczenia wciąż będzie nam brakować. Rok temu na mistrzostwach Europy mieliśmy najmłodszy zespół, teraz zapewne będzie podobnie. Wśród zawodników rośnie zrozumienie, pojawiają się automatyzmy. Podczas pracy w klubie osiągnięcie pełnego zrozumienia wymaga nawet roku. Odkąd pracuję z kadrą, mieliśmy 25...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11860

Wydanie: 11860

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament