Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego nie rozumie prawica

13 stycznia 2021 | Rzecz o polityce

Zamiast pouczać Polaków, trzeba skupić się na naprawie państwa.

Prawica chce nadać „nową formę tradycyjnym pryncypiom". Marcin Ociepa, wiceprezes będącego w koalicji z PiS Porozumienia, w końcu zrozumiał, że jednak coś poszło nie tak. I przedstawia receptę dla prawicy: udajemy, że niczego nie zepsuliśmy. Nic nas nie obciąża. Przejęcie postulatów opozycji zagwarantuje poparcie. Każdy nawrócony cieszy, ale oryginał zawsze będzie bardziej wiarygodny niż podróbka z zanikiem pamięci.

Wolność

Z jakiegoś powodu wolność „prawicowa" ma być lepsza niż inne. Odpowiedzialna. Na czym polega „odpowiedzialna wolność" polityczna Zjednoczonej Prawicy?

Wolność zgromadzeń – pałowanie pokojowych demonstracji, łamanie rąk, mandaty, aresztowania, szykany. Budynek parlamentu z potrójnymi barierkami.

Wolność słowa – 2 mld zł rocznie na kłamliwą propagandę TVP. Przejmowanie tytułów prasowych przez podmioty zależne od władzy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11860

Wydanie: 11860

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament