Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepiej być krzykliwym niż służalczym

17 lutego 2021 | Sądy i Prokuratura | Łukasz Sadkowski

Solą pracy sędziego są fakty, a nie wyobrażenia, panie prezesie.

 

W dodatku „Sądy i prokuratura" dziennika „Rzeczpospolita" 3 lutego 2021 r. ukazał się artykuł Ryszarda Sadlika, obecnego prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach „Potrzeba świeżej krwi". Opinie i poglądy w nim zaprezentowane wzbudziły spontaniczny i bardzo liczny sprzeciw środowiska sędziowskiego okręgu świętokrzyskiego. Świadczy o tym nie tylko chęć szybkiej polemiki wyrażanej moimi ustami, aczkolwiek z poparciem ponad 160 sędziów naszego okręgu, różnych szczebli oraz sędziów administracyjnych (http://themis-sedziowie-eu/aktualnosci/oswiadczenie-sedziow-kieleckich-w-zwiazku-z-artykulem-prezesa-so-w-kielcach-ryszarda-sadlika/), ale również dochodzące do mnie sygnały spoza okręgu świętokrzyskiego, wyrażające stanowczą i jednoznaczną dla nich dezaprobatę.

Były powody do krzyku

Te rozmowy i dyskusje umocowują mnie do używania w części niniejszej publikacji sformułowań „my", co z przyjemnością i jednocześnie dumą będę czynił. Środowisko sędziowskie okręgu świętokrzyskiego jest bowiem szczególnie dotknięte częścią zawartych w artykule tez, zważywszy na pełnioną w jego strukturach funkcję Autora. Niedanie im odporu byłoby przyznaniem, że rządzi nim kolesiostwo, kastowość i powiązania polityczne.

Autor w tekście stwierdził: „Jak wyraźnie widać, nie powiodła się kolejna próba ogłoszonego przez krzykliwą mniejszość sędziów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11890

Wydanie: 11890

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament