Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd zachęca gminy do walki ze smogiem

17 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kojzar
Gmina, która do maja 2021 zawrze porozumienie o współpracy przy programie Czyste Powietrze, dostanie 30 tys. zł. na otwarcie punku obsługi beneficjentów
źródło: Shutterstock
Gmina, która do maja 2021 zawrze porozumienie o współpracy przy programie Czyste Powietrze, dostanie 30 tys. zł. na otwarcie punku obsługi beneficjentów

Nie wyobrażam sobie realizacji programu „Czyste powietrze" bez współpracy z samorządami – mówił prezes NFOŚiGW prof. Maciej Chorowski podczas konferencji w Świętochłowicach na początku lutego. Rząd ma na ten cel 100 mln zł.

 

„Realizując program »Czyste powietrze«, przeznaczymy na poprawę jakości powietrza ponad 100 miliardów złotych. Dotychczas w jego ramach złożono już ponad 200 tys. wniosków, co przekłada się na realną pomoc dla 200 tys. gospodarstw domowych, czyli dla ponad pół miliona mieszkańców Polski" – mówił pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Przypomnijmy: „Czyste powietrze" to program dofinansowań do wymiany pieców. Do likwidacji w całej Polsce jest aż 3 miliony kopciuchów. Polski Alarm Smogowy od dawna apeluje o to, by wymiany były szybsze, a proces przyznawania dofinansowań prostszy i bardziej przejrzysty.

W maju ubiegłego roku już wprowadzono pierwsze poprawki – uproszczono wnioski, skrócono czas oczekiwania na ich rozpatrzenie. Zintegrowano „Czyste powietrze" z programem „Mój prąd", dzięki czemu można otrzymać dotację nie tylko na ocieplenie domu i wymianę pieca, ale także na instalację fotowoltaiki.

Minister klimatu i środowiska...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11890

Wydanie: 11890

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament