Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Euro pod presją danych

17 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Zając

Wspólna waluta wykazywała we wtorek podwyższoną zmienność w reakcji na publikacje makro. Historyczny rekord ustanowił bitcoin.

 

Dane o PKB strefy euro i odczyt indeksu Instytutu ZEW w Niemczech wypadły lepiej od prognoz, co w pierwszej połowie sesji pomogło notowaniom wspólnej waluty. Kurs EUR/USD rósł w porywach do 1,2169 dol. i znalazł się najwyżej od końca stycznia. Po południu napłynęły jednak dane z USA, a konkretnie odczyt indeksu NY Empire State, który niemal trzykrotnie przebił oczekiwania. Publikacja danych zbiegła się w czasie z umocnieniem dolara i pod koniec wtorkowej sesji kurs oscylował już przy 1,2109 zł. Tym samym główna para kontynuuje trwający od pięciu dni trend boczny.

Złoty zanotował słabszą sesję. Po południu tracił do wszystkich głównych walut, w tym 0,4 proc. do dolara i po 0,2 proc. do euro, franka i funta. Nie pomogły mu niestety dobre dane OECD o bezrobociu w Polsce (3,3 proc. w styczniu) oraz zwyżki WIG20.

Do 50,5 tys. dol. wzrósł we wtorek kurs bitcoina. To nowy rekord historyczny. Dla porównania – złoto potaniało o 0,4 proc., do 1811 dol. za uncję.

Wydanie: 11890

Wydanie: 11890

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament