Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja jednym głosem o podatku od mediów

17 lutego 2021 | Kraj | Michał Kolanko

Spotkanie sejmowej opozycji przyniosło wspólną deklarację w sprawie wolności słowa. Powstanie też nowy międzyklubowy zespół.

 

To było pierwsze spotkanie w takim formacie w Sejmie. Z udziałem ekspertów, ale przede wszystkim reprezentantów PSL, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Szymona Hołowni. Owocem transmitowanego publicznie spotkania jest wspólna deklaracja, w której podkreślany jest jednoznaczny sprzeciw wobec pomysłu PiS dotyczącego opodatkowania reklamy. „Dziś w Polsce rząd PiS próbuje opodatkować media, co może postawić pod znakiem zapytania ich dalsze istnienie. W sytuacji, gdy po raz kolejny 2 miliardy złotych przekazywane są na TVP, próby przedstawienia tej opłaty jako ratunku dla polskiej ochrony zdrowia i kultury należy uznać za fałszywe" – czytamy w dokumencie. Jego sygnatariusze apelują też do rządu o całkowite wycofanie się z tego pomysłu.

Rozmowa w trakcie spotkania dotyczyła też przyszłości. I to, poza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11890

Wydanie: 11890

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament