Od neutralności klimatycznej w budownictwie nie ma odwrotu
Zeroemisyjność w branży budowlanej już wkrótce stanie się standardem. Wyzwaniem pozostaje neutralność klimatyczna w całym łańcuchu dostaw. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z VELUX POLSKA
Podczas COP26 w Glasgow w Duńskim Pawilonie przeprowadzono szereg dyskusji, które miały na celu dzielenie się doświadczeniem i ekologicznymi rozwiązaniami niezbędnymi do osiągnięcia krajowych i globalnych celów klimatycznych.
W trakcie panelu „Dekarbonizacja łańcucha dostaw w sektorze budowlanym" przedstawiciele świata polityki i biznesu rozmawiali o tym, jak obniżyć emisję dwutlenku węgla, a docelowo w pełni zdekarbonizować cały sektor budowlany do roku 2050. W dyskusji zorganizowanej w formacie okrągłego stołu wzięli udział przedstawiciele firm budowlanych, zrzeszonych w globalnym programie SBTi (Science Based Targets initiative), której celem jest pomaganie przedsiębiorstwom w wyznaczaniu celów redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz przekształcanie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami niskoemisyjnej gospodarki.
Nowy standard
Rozpoczynająca dyskusję Lila Karbassi, szefowa programowa UN Global Compact, inicjatywy ONZ skupiającej zrównoważony biznes, wskazała, że organizacja ostatnio uruchomiła nowy standard, który pozwala sprawdzić, czy dana firma spełnia wymogi ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.
– Nasze porozumienie ma na celu wzmocnienie globalnej odpowiedzi na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi, a także ograniczenie globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2 st. C. i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta