Powstał ogromny dług zdrowotny
Polski system ochrony zdrowia wymaga gruntownej reformy na wzór portugalskiej – uważają eksperci.
Pandemia nadwerężyła budżety wszystkich systemów ochrony zdrowia w Europie. Niektóre jednak radzą sobie z nią znacznie lepiej. To nie tylko te, które na ochronę zdrowia wydają kilkanaście procent PKB, ale również takie, które wyróżniają się sprawną, efektywną organizacją – jak system obowiązujący od 2005 r. w Portugalii. Do takich wniosków doszli uczestnicy debaty pt. „Jak efektywnie zarządzać placówką medyczną w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości", która odbyła się 25 listopada podczas gali „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group".
Przebieg pandemii w Europie dobrze przedstawia raport BFF zlecony Fundacji Farmafactoring – „Budowanie przyszłości europejskich systemów opieki zdrowotnej – kompleksowa analiza doświadczeń dziewięciu krajów UE w stawianiu czoła wyzwaniom pandemii Covid-19 i zarządzaniu nimi". Raport koncentruje się na tym, jak czoła wirusowi stawiały takie kraje jak Włochy, Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Polska, Portugalia, Słowacja i Hiszpania. Analizuje restrykcje,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta