Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawca może zwolnić osobę zasiadającą w radzie

12 stycznia 2022 | Administracja | MirosŁaw Hutyrko

Sprawowanie funkcji radnego nie jest tożsame z tworzeniem szczególnych przywilejów w zakresie trwałości stosunku pracy i zabezpieczeniem przed utratą zatrudnienia.

Dyrektor wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej zwrócił się do rady miasta o wyrażenie zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy radnemu – na podstawie art. 42 kodeksu pracy. Wypowiedzenie dotyczyć miało zmiany stanowiska kierownika na starszego specjalistę oraz utraty prawa do dodatku funkcyjnego. Zmiana miała być konieczna ze względu na likwidację stanowiska kierownika oddziału administracyjnego, które dotychczas zajmował w radny. Ponadto radny ze względu na długotrwałą niezdolność do pracy wskutek choroby, wykorzystując w tym czasie 182 dni zasiłku chorobowego oraz prawie pięciomiesięczny okres pobierania świadczenia rehabilitacyjnego, nie świadczył...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12163

Wydanie: 12163

Spis treści
Zamów abonament