Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa wciąż trwa

12 stycznia 2022 | Sport | Tomasz Wacławek
Patryk Rombel poprowadzi reprezentację Polski w trzecim wielkim turnieju
autor zdjęcia: Marcin Gadomski
źródło: PAP
Patryk Rombel poprowadzi reprezentację Polski w trzecim wielkim turnieju

Jutro na Węgrzech i Słowacji ruszają mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski grę w turnieju zaczyna w piątek – meczem z Austrią w Bratysławie.

 

Przez dekadę zimowe wieczory z piłką ręczną dostarczały kibicom mnóstwa emocji i sporo radości. Drużyny Bogdana Wenty i Michaela Bieglera przywoziły medale z mistrzostw świata, dzielnie walczyły też w mistrzostwach Europy.

Zachwycaliśmy się paradami Sławomira Szmala, zwycięskim rzutem Artura Siódmiaka przez całe boisko, do słownika weszło określenie „jedna Wenta" (15 sekund), cała Polska znała braci Jureckich i Lijewskich czy Grzegorza Tkaczyka.

Ale bohaterowie zeszli ze sceny, przyszedł czas wymiany pokoleniowej i budowania nowego zespołu. Zadanie to otrzymał Patryk Rombel. Po tym, jak nie zakwalifikowaliśmy się na mistrzostwa Europy w 2018 roku i świata rok później, pierwszym krokiem był powrót na duże imprezy.

Mogliśmy

trafić gorzej

Na Euro 2020 Polacy przegrali wszystkie trzy mecze i nie wyszli z grupy, ale ubiegłoroczny mundial dał nadzieję, że reprezentacja zmierza w dobrym kierunku. W Egipcie wygrała trzy mecze, potrafiła nawiązać walkę z Niemcami i mistrzami Europy Hiszpanami, została sklasyfikowana na 13. miejscu. Zagrała dzięki dzikiej karcie (eliminacje odwołano przez pandemię koronawirusa) i szansy nie zmarnowała.

Ówczesne nastroje w Polsce najlepiej oddaje fakt, że żadna z telewizji nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12163

Wydanie: 12163

Spis treści
Zamów abonament