Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Emeryci ze świadczeniami od 4,9 tys. zł dostaną zwrot

12 stycznia 2022 | Prawo co dnia | Mateusz Rzemek

Około 360 tys. emerytów i 34 tys. rencistów otrzyma w lutym wyrównanie kwot, od których na początku stycznia ZUS potrącił zawyżony podatek. Nie będzie jednak odsetek za spóźnienie.

 

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, oraz prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, w czasie ostatniej konferencji zapewniały miliony emerytów i rencistów, że ich świadczenia nie zostały obniżone przez Polski Ład. Dopiero powyżej 12,8 tys. zł miesięcznie – a takie emerytury pobiera z ZUS 457 osób – Polski Ład powoduje obniżenie wypłaty.

Im wyższe, tym więcej wyrównania

Okazuje się jednak, że wskutek wejścia w życie nowych przepisów około 400 tys. emerytów i rencistów dostało na początku stycznia niższe wypłaty. W lutym dostaną jednak wyrównanie. Bez potrzeby składania wniosku. Z informacji ZUS wynika, że problem dotyczy wyłącznie osób pobierających świadczenie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12163

Wydanie: 12163

Spis treści
Zamów abonament