Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Największy potencjał widzimy w inwestycjach wielofunkcyjnych

20 maja 2022 | Nieruchomości | Adam Roguski
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Szukamy terenów pozwalających na duże projekty mixed-use – mówi Benoit Charles, szef Apsys Polska.

Pozyskaliście 150 mln euro z emisji obligacji objętych przez fundusz Apollo na inwestycje w nieruchomości we Francji i Polsce. Czy wiadomo, jaka kwota będzie alokowana nad Wisłą? Jak dziś postrzegana jest Polska jako rynek inwestycyjny w związku z rosyjską agresją na Ukrainę?

Kwota nie jest z góry podzielona między Polskę i Francję. Od początku powstania Apsys 25 lat temu, mimo że na każdym z rynków realizujemy różnorodne projekty, zawsze działamy jako jedna organizacja. Przeznaczenie środków będzie zależne od atrakcyjności projektów.

Polska od zawsze jest dla nas rynkiem ważnym i perspektywicznym, rosyjska agresja na Ukrainę tego nie zmieniła. To rynek o olbrzymim potencjale, tu miała miejsce nasza pierwsza inwestycja: centrum handlowe Korona we Wrocławiu. Mimo wielu wyzwań, z jakimi mierzy się rynek nieruchomości w ostatnich latach – najpierw ze względu na pandemię, a teraz z uwagi na wojnę – nie zamierzamy ograniczać tutaj działalności ani rezygnować z planów realizacji nowych, wyjątkowych projektów.

Jesteście u nas głównie związani z nieruchomościami handlowymi, ale portfel powiększył się o biurowce, a w marcu ruszyliście z pierwszą inwestycją mieszkaniową. Ekspansję w mieszkaniówce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12271

Wydanie: 12271

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Sukces

Zamów abonament