Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Apteki dostały przyspieszenia

20 maja 2022 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Sprzedaż leków będzie rosła wraz z włączaniem do systemu opieki zdrowotnej uchodźców z Ukrainy. Ale imponująca dynamika z I kwartału w kolejnych okresach jest nie do utrzymania.

Rynek hurtu aptecznego w trakcie pierwszych trzech miesięcy 2022 r. odnotował aż 22-proc. dynamikę. To imponujące tempo jest efektem popandemicznego powrotu pacjentów do leczenia innych chorób. Ale w dużej mierze jest też efektem zeszłorocznej niskiej bazy.

Wpływ pandemii...

2022 to już trzeci rok, w którym widać bardzo wysoką zmienność w branży.

– Rozpoczęło się to od wybuchu pandemii w 2020 r., kiedy rynek gwałtownie wzrósł. Potem były mocne spadki związane z lockdownami, a końcówka ubiegłego roku przyniosła pewną stabilizację. Natomiast początek 2022 r. to bardzo wysoka dynamika związana z lockdownem z I kwartału roku 2021 – mówi Piotr Sucharski, prezes Neuki, wiodącego gracza na rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Sucharski ocenia, że na rynku widać coraz większą stabilizację. – Kolejne kwartały to będą już dynamiki jednocyfrowe. Wrócimy do 4–5 proc. Taki właśnie wzrost rynku szacujemy na ten rok – mówi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12271

Wydanie: 12271

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Sukces

Zamów abonament