Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płać telefonem, zegarkiem. Tak, jak ci wygodniej

20 maja 2022 | Aplikacje i usługi mobilne | Janina Blikowska
shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
shutterstock

Google Pay, Apple Pay, Fit Bit, Garmin Pay, BLIK czy płatności zbliżeniowe. Dzięki nim klienci korzystający z aplikacji mobilnej mogą płacić, używając telefonu, a nawet zegarka. A sposobów innowacyjnych płatności mobilnych w Polsce stale przybywa. Podobnie jak ich użytkowników.

W ciągu wielu lat naszego działania staliśmy się zaufanym silnikiem handlu, zapewniającym dostęp do globalnej gospodarki dla wszystkich i wszędzie. Ta sama motywacja stoi za Visa Mobile, nową prostą i bezpieczną metodą płatności za zakupy online. To rozwiązanie uwzględniające potrzeby polskich konsumentów i bardzo wymagającego oraz zaawansowanego polskiego rynku handlu w internecie. Jednocześnie jest to rozwiązanie o globalnym potencjale, wykorzystujące standard EMV SRC, które szerzej znane jest na naszym rynku jako Click to Pay. Uważamy, że Visa Mobile ma olbrzymi potencjał, i pracujemy nad tym, by ta metoda była powszechnie dostępna – powiedział Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Visa Mobile to nowa metoda płacenia. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym została wdrożona. W pracach nad jej rozwojem uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie.

Pozwala jeszcze sprawniej niż dotychczas płacić za zakupy w internecie (w sklepach online czy aplikacjach mobilnych).

Rozwiązanie zostało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12271

Wydanie: 12271

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Sukces

Zamów abonament