Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowanie w jednym palcu

20 maja 2022 | Aplikacje i usługi mobilne | Janina Blikowska
Shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Shutterstock

W bankowej aplikacji można nie tylko zrobić przelew, zaciągnąć kredyt, ale też spłacić raty, wymienić walutę czy opłacić parking. Ta lista możliwości wciąż rośnie. Rośnie też liczba użytkowników takiej bankowości.

Choć wiele banków nie tylko odnotowało wzrost skali wykorzystania kanałów zdalnych, ale także pozyskało całkiem nowych klientów, nie musi to jednak oznaczać, że taka tendencja utrzyma się w dłuższej perspektywie i że większa digitalizacja przyczyni się do wzrostu lojalności wobec konkretnego usługodawcy – zauważają eksperci z firmy doradczej Deloitte.

Ułatwia codzienne życie

W Polsce już 16,5 mln aktywnych użytkowników aplikacji bankowych, a 21 mln klientów banków przynajmniej raz w miesiącu korzysta z serwisów transakcyjnych za pomocą komputera – wynika z raportu Związku Banków Polskich „NetB@nk – bankowość internetowa i mobilna, płatności bezgotówkowe”.

Bank Pekao SA sukcesywnie wzbogaca swoją aplikację mobilną PeoPay. W aplikacji można kupować bilety komunikacji miejskiej, handlować funduszami Pekao TFI, płacić za parking. PeoPay. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12271

Wydanie: 12271

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Sukces

Zamów abonament