Cyfryzacja nakręca popyt na usługi IT
W tej branży przedsiębiorcy na brak zleceń narzekać nie mogą, wyzwaniem są rosnące koszty wynagrodzeń.
Gospodarka hamuje, natomiast sektor IT właśnie notuje rekordowe wyniki finansowe. To skutek wzrostu zapotrzebowania na produkty i usługi informatyczne. Wybrzmiewa on również w ankiecie „Rzeczpospolitej”. Przedsiębiorcy potwierdzają wzrost sprzedaży desktopów, laptopów, akcesoriów komputerowych oraz innych narzędzi i usług.
Pandemia katalizatorem
Światowe wydatki na nowe technologie zwiększą się w tym roku o ponad 5 proc., do 4,5 bln dol., a motorem dynamiki całego rynku będzie segment oprogramowania dla przedsiębiorstw, gdzie wzrost będzie dwucyfrowy – prognozuje instytut badawczy Gartner.
Również polskie IT ma duży potencjał. Wartość rynku w 2020 r. firma PMR szacowała na nieco ponad 49 mld zł. W 2026 r. ma już sięgnąć 65 mld zł. Podobnie jak w ujęciu globalnym, nad Wisłą również najszybciej powinien rosnąć segment oprogramowania.
Dobre perspektywy sektora IT mają charakter długoterminowy, a katalizatorem cyfrowej transformacji okazała się pandemia.
Globalne wydatki na cyfrową transformację biznesu wyniosą w tym roku 1,8...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta