Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lider nie narzeka

25 listopada 2022 | Dodatki Jednodniowe | Julia Schwartz

laureaci | W siódmej edycji zestawienia na czołowych miejscach znalazły się szpitale, dające sobie radę z deficytem kadry medycznej i niedoszacowaniem świadczeń.

W relacjach dyrektorów najlepszych placówek na pierwszy plan wysuwa się kilka podstawowych problemów decydujących o ich jakości i pozycji finansowej. Zdefiniował je prof. dr hab. n. med. Janusz Kowalewski, dyrektor Centrum Onkologii im. prof. Wojciecha Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Jego zdaniem „podstawowe wyzwania stojące obecnie przed dyrektorami szpitali to zapewnienie bezpieczeństwa wykonywania usług diagnostycznych i leczniczych (zatrudnienie odpowiedniego personelu, dysponowanie właściwym sprzętem medycznym, posiadanie dobrze wynegocjowanych umów z NFZ). A takze bezpieczenstwo finansowe (utrzymanie płynności, dysponowanie środkami na zakup leków, materiałów i sprzętu, wynagrodzenia, opłacanie faktur) oraz energetycznym (utrzymanie w sprawności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12429

Wydanie: 12429

Spis treści

Reklama

Zamów abonament