Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek nad Wisłą ma przed sobą bardzo dobre perspektywy

25 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia przekonała konsumentów do zakupów online. Ten trend zostanie z nami już na dobre.

Niemal jedna trzecia Polaków częściej teraz zamawia online produkty niż przed pojawieniem się Covid-19 i atakiem Rosji na Ukrainę. W sumie na e-zakupy przynajmniej raz w miesiącu decyduje się 75 proc. konsumentów. Grupą najchętniej wydającą pieniądze w internecie są osoby w wieku 25–44 lata.

Pandemia stała się motorem rewolucji w e-handlu na wszystkich jego etapach. Od niewidocznej dla konsumenta logistyki, łańcucha dostaw i zdalnego zawierania umów, przez kontrahentów, po standardy obsługi klienta, rozwój metod płatności i finansowania zakupów online, ekspresowe dostawy i proste zwroty zakupów.

– A teraz, mimo częściowego powrotu do zakupów „offline”, zarówno sprzedający, jak i ich klienci korzystają z tych wszystkich rozwiązań. Prędzej czy później one i tak podlegałyby pełnej cyfryzacji. Pandemia spowodowała jednak, że przebiegająca wcześniej ewolucyjnie zmiana w handlu musiała drastycznie przyspieszyć – podkreśla Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl.

Firma PwC szacuje, że do 2027 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12429

Wydanie: 12429

Spis treści

Reklama

Zamów abonament