Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cena gazu dalej dzieli Europę

25 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska
źródło: Rzeczpospolita

Unia Europejska nie może się porozumieć w sprawie ograniczenia ceny gazu. Kolejna próba zostanie podjęta za trzy tygodnie.

– To żart – uznała Anna Moskwa, polska minister ds. klimatu. Podobnie dosadna była wypowiedź hiszpańskiej minister: – To słaby żart – powiedziała Teresa Ribera. Obie polityczki uczestniczyły w czwartek w posiedzeniu ministrów ds. energii UE i tymi słowami odniosły się do przedstawionej dwa dni wcześniej przez Komisję Europejską (KE) propozycji korygującej zawyżone ceny gazu.

Polska i Hiszpania są w awangardzie krajów dopominających się od miesięcy o unijny limit na cenę importowanego gazu. Ale uważają, że to, co przedstawiła KE, nie odpowiada na ich oczekiwanie. – To nawet nie jest punkt wyjścia do dyskusji – uznała Moskwa.

Takim krajom jak Polska nie podobają się wyśrubowane kryteria uruchomienia mechanizmu. Chciałyby limitu cenowego, który ograniczy faktycznie koszty importu, co miałoby się przełożyć na poprawę sytuacji gospodarstw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12429

Wydanie: 12429

Spis treści

Reklama

Zamów abonament