Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W cieniu miedzi

24 maja 2004 | Promocyjny | AM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Szanse Legnicy na rozwój to wykształceni, młodzi ludzie, bliskość KGHM i puste place czekające na zagospodarowanie. Do wykorzystania jest także historia Małej Moskwy

  • Legnickie abecadło
W cieniu miedzi

Ratusz w Legnicy, siedziba władz miejskich

(c) GRZEGORZ HAWAŁEJ

Od dawna jesteśmy w Europie. Z Legnicy dwa razy nam bliżej do Pragi i Berlina niż do Warszawy - mówił wiele lat temu wysoki urzędnik legnickiej kurii biskupiej. Miał rację.

Położenie geograficzne jest niewątpliwym atutem Legnicy. Miasto leży przy skrzyżowaniu autostrady A-4 z drogą krajową numer 3. Z Legnicy do Berlina jest 290 kilometrów, do Pragi 280, a do Warszawy 420. Przejazd do przejść granicznych w Zgorzelcu i Jakuszycach zajmuje zaledwie godzinę.

Legnica leży na szlaku turystycznym i biznesowym. Nie bez przyczyny Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (częściowo w administracyjnych granicach miasta) usytuowano kilkaset metrów od autostrady. Można tu także przylecieć. Legnica ma lotnisko wpisane do krajowego rejestru lotnisk cywilnych, którym administruje Strefa Aktywności Gospodarczej. To pozostałość po stacjonujących tu przez 50 lat wojskach radzieckich. Kłopot w tym, że władze nie zdecydowały dotychczas o przyszłości tej części miasta. Czy inwestować w port lotniczy, na co potrzeba wiele milionów złotych, czy też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament