Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W otoczeniu lasów

24 maja 2004 | Nieruchomości, budownictwo | JK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Zamieszkać pod Warszawą (15) Gminy Zielonka i Kobyłka

  • Poprzedni odcinek
W otoczeniu lasów

Zielonka i Kobyłka to sąsiadujące ze sobą miasta, w których nie brakuje nieruchomości położonych na terenach leśnych. W Zielonce ceny działek budowlanych są najwyższe spośród gmin na wschód od Warszawy - od 25 dol. za 1 mkw. na obrzeżach do 50 - 70 dol. w centrum miasta. W Kobyłce ceny są niższe, bo jest tam więcej wolnych terenów pod zabudowę - średnio 20 - 30 dol. za 1 mkw.

Aż 90 procent powierzchni 16-tysięcznej Zielonki zajmują tereny leśne. Miasto z innego powodu ma też atrakcyjną lokalizację - leży w odległości zaledwie 11 km od centrum Warszawy.

Zielonka od wielu lat cieszy się prestiżową renomą i bywa nazywana Podkową Leśną wschodniej Warszawy. Intensywny rozwój budownictwa jednorodzinnego sprawił, że tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe zostały już w przeważającej większości zabudowane. Pojedyncze działki oferowane na sprzedaż w okolicach centrum kosztują aż 50 - 70 dol. za 1 mkw.

W Zielonce o wiele łatwiej niż grunty można więc kupić domy oferowane na rynku wtórnym. W większości są to budynki z lat 70. i 80. Za takie 130 - 150-metrowe budynki trzeba zapłacić średnio 300 - 400 tys. zł.

Jeżeli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe, to w Zielonce można kupić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament