Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra Firma Vademecum: ZUS po 1 maja. Świadczenia rodzinne w dokumentach ubezpieczeniowych

24 maja 2004 | Vademecum Rzeczpospolitej | IO

Dobra Firma Vademecum

Świadczenia rodzinne w dokumentach ubezpieczeniowych

IWONA ORLIK

Spis treści

Wejście w życie 1 maja 2004 r. ustawy o świadczeniach rodzinnych spowodowało zmiany w sposobie wypełniania imiennego raportu miesięcznego o należnych składkach i wypłaconych świadczeniach ZUS RCA.

Począwszy od dokumentów rozliczeniowych za maj br., w bloku III.C w polu 03 "Kwota wypłaconego zasiłku wychowawczego" formularza ZUS RCA należy wykazywać wypłacone dodatki do zasiłku rodzinnego (z tytułu: urodzenia dziecka, kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego, rozpoczęcia roku szkolnego, podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania). Bez zmian pozostaje natomiast sposób wykazywania zasiłków rodzinnych i pielęgnacyjnych. W druku ZUS RCA w bloku III.C w polu 03 należy także wykazywać zasiłki wychowawcze wypłacone za okres do 30 kwietnia 2004 r.

W przypadku osób zgłoszonych do ubezpieczeń z kodami tytułu ubezpieczenia rozpoczynającymi się cyframi: 04 11 x x, 04 12 x x, 04 17 x x, 04 18 x x, 04 21 x x, 04 22 x x, 04 24 x x i 04 25 x x oraz 13 10 x x, 13 21 x x i 13 22 x x, którym płatnik wypłaca za okres po 30 kwietnia br. zasiłki rodzinne oraz dodatki do nich, w raporcie ZUS RCA należy wypełnić dodatkowy blok, zawierający informację o wypłaconych kwotach dodatków do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament