Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak założyć polską firmę w Luksemburgu

24 maja 2004 | Polska-Unia Europejska | KW
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Jak założyć polską firmę w Luksemburgu

KRZYSZTOF WACH

Wprawdzie Luksemburg jest najmniejszym krajem członkowskim Unii Europejskiej, jednak cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów zagranicznych. Niskie bezrobocie i zamożność mieszkańców gwarantują dobry rynek zbytu dla produktów i usług.

Luksemburg to - obok Brukseli i Strasburga - siedziba instytucji unijnych. Mają tu swoje siedziby Europejski Bank Inwestycyjny, Trybunał Obrachunkowy oraz Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Inwestorów zagranicznych z roku na rok przybywa, co nie jest zaskoczeniem, gdyż w znacznym stopniu do sukcesu gospodarczego tego państwa przyczyniły się przepisy wspierające działalność gospodarczą. Według Ministerstwa Gospodarki "warto rozważyć możliwość założenia firmy w Luksemburgu, gdyż ten mało znany i malowniczo położony kraj Unii Europejskiej przyciąga inwestorów jako raj podatkowy".

Udogodnieniem dla przedsiębiorców jest Centrum Formalności funkcjonujące przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Luksemburgu, które zajmuje się załatwianiem wszystkich formalności. Wszelkie dokumenty powinny być przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza na język francuski lub niemiecki. Proces rejestracji wynosi maksymalnie dwa miesiące od daty złożenia wniosku.

Od czego zacząć?

Wniosek o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament