Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagrożone miliony z Brukseli

24 maja 2004 | Warszawa | KM JK
źródło: Nieznane

Warszawa może przegrać walkę o unijne pieniądze

ZAGROŻONE MILIONY Z BRUKSELI

Dokończenie pierwszej linii metra i Trasy Siekierkowskiej, przebudowa zakorkowanych Al. Jerozolimskich, linia tramwajowa z Bemowa na Bielany - między innymi na te inwestycje władze Warszawy chcą pozyskać 200 mln euro z funduszy strukturalnych UE na lata 2004 - 2006. Wiele wskazuje jednak na to, że stolica dostanie kilkakrotnie mniej.

Władze Warszawy złożyły już pierwszy wniosek o dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Dotyczy on poszerzenia Al. Jerozolimskich od ronda Zesłańców Syberyjskich do wiaduktu nad torami WKD. Miejscy urzędnicy mają nadzieję, że na przebudowę ponadkilometrowego odcinka tej ulicy wraz z budową wiaduktów nad ul. Mszczonowską uda się pozyskać z Brukseli 10 mln euro, czyli ok. 46 mln zł. Łącznie inwestycja ma kosztować 60 mln zł.

Według Justyny Brachy z resortu infrastruktury warszawski wniosek zostanie rozpatrzony do lipca. Szanse, że zostanie przyjęty, są niewielkie. Dlaczego? Został złożony w ramach unijnego programu transportowego. Dotyczy on m.in. przebudowy dróg krajowych w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Do podziału są 164 mln euro, a do ministerstwa wpłynęły aż 74 wnioski z całej Polski na łączną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament