Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dywany na betonie

24 maja 2004 | Sport | KR

Mistrzostwa Europy kajakarzy Osiem polskich medali w Poznaniu

Dywany na betonie

Mistrzostwa Europy na poznańskiej Malcie dały polskim kajakom kolejną porcję medali, wśród których najładniej błyszczało złoto kanadyjkarzy Łukasza Woszczyńskiego i Michała Śliwińskiego zdobyte na olimpijskim dystansie 1000 m.

Poza nimi na podium stali: Paweł Baraszkiewicz i Daniel Jędraszko (C2, srebro na 500 i 200 m), Beata Mikołajczyk (K1, 1000 m srebro), Aneta Pastuszka (K1, 200 m srebro), Dorota Kuczkowska i Iwona Pyżalska (K2, 1000 m, srebro), czwórka Tomasz Mendelski, Dariusz Białkowski, Rafał Głażewski i Paweł Baumann (K4, 1000 m brąz) i sam Mendelski (K1, 200 m brąz). Żeby nie było za pięknie, trzeba dodać, że Marcin Grzybowski (C1, 1000 m) i Andrzej Jezierski (C1, 500 m) nie zdobyli kwalifikacji olimpijskich.

Przyzwyczajenie do sutych kajakarskich żniw robi swoje, choć rozsądek kazał słuchać słów szefa wyszkolenia Polskiego Związku Kajakowego Witolda Pawelca, który twierdził, że forma ma być w trzecim tygodniu sierpnia w Atenach, a nie w końcu maja w Poznaniu. Ośmiu medali, w tym trzy na dystansach olimpijskich, nie można traktować zatem inaczej niż jak zapowiedź miłych chwil w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament