Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo przeszkadza gospodarce

24 maja 2004 | Prawo | MD
źródło: Nieznane

Raport Banku Światowego Jak robić biznes w 2004 roku - nadmiar formalności to droga donikąd

Prawo przeszkadza gospodarce

RYS. PAWEŁ GAŁKA

Wyegzekwowanie długu, zapłaty od kontrahenta, który dobrowolnie jej nie uiszcza, w Polsce zajmuje przeciętnie 1000 dni, we Francji - 210, w Niemczech 154, po sąsiedzku na Litwie tylko 74, w Holandii jeszcze mniej - 39 dni.

Te dane przynosi polska wersja raportu Banku Światowego "Doing Business 2004. Regulacje i ich znaczenie", wydana przez Fundację Ius et Lex. Prezentacja jej przewidziana jest dziś na Uniwersytecie Warszawskim.

Porównanie 130 krajów

Raport zawiera porównanie regulacji prawnych wspierających (lub ograniczających) działalność gospodarczą w ponad 130 krajach, w tym - co dla nas najciekawsze - także w Polsce. Informowaliśmy o nim w "Rz" 13 września 2003 r. na zielonych stronach, gdy ukazała się wersja angielska - "Polska to nie raj dla biznesu".

Raport dotyczy głównie średnich firm - bodaj najistotniejszych dla gospodarki, a przy jego sporządzaniu korzystano z pomocy miejscowych ekspertów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament