Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudne relacje między lokalną prasą a lokalną władzą

24 maja 2004 | Warszawa | GŁ

Trudne relacje między lokalną prasą a lokalną władzą

Na początku roku przebojem prasowym na Pradze była historia dwóch kamienic przy ul. Tykocińskiej, opisana przez "Nową Gazetę Praską". Po śmierci właścicielki przejął je zgodnie z testamentem przedsiębiorczy bratanek. Mając w perspektywie rychłe podwyżki czynszów, lokatorzy postanowili wyświetlić sprawę.

Rezultaty były zaskakujące. Biegli stwierdzili, że nowy właściciel, którego zresztą nikt z żyjącej rodziny nie znał, sfałszował testament, mając za wzór jedynie podpis zmarłej z 1922 r. W rzeczywistości nieboszczka zapisała kamienice jednemu z zakonów. Numery, w których "NGP" opisywała kolejne odsłony tej historii - domniemany bratanek przywłaszczył sobie także rodzinny grobowiec na cmentarzu Bródzieńskim i usiłował wyłudzić odszkodowanie za utracone nieruchomości przy Hożej i Poznańskiej - rozchodziły się błyskawicznie.

Praska wojna

Ale prawdziwy rozgłos przyniósł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament