Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co piąta skarga skuteczna

24 maja 2004 | Prawo | DF

Sądy Dotychczasowy dorobek Naczelnego Sądu Administracyjnego pozostaje ważny i aktualny

Co piąta skarga skuteczna

Naczelny Sąd Administracyjny pełni obecnie inne funkcje i zadania niż istniejący przez 23 lata NSA sprzed reformy sądownictwa administracyjnego. Ważny i nadal aktualny pozostaje jednak jego dotychczasowy dorobek, z którego będą z pewnością korzystać utworzone przed kilkoma miesiącami wojewódzkie sądy administracyjne.

Z prawie 70 tys. skarg, które wpłynęły do NSA w ub.r., najwięcej dotyczyło spraw: podatkowych, celnych, budowlanych i zagospodarowania przestrzennego. Skarżono się też na akty i czynności związane z pomocą społeczną, drogami publicznymi i ruchem drogowym, gospodarką nieruchomościami i bezrobociem. 42,5 tys. skarg dotyczyło terenowych organów administracji rządowej, 10,8 tys. orzeczeń samorządowych kolegiów odwoławczych, 2,5 tys. - samorządu terytorialnego.

Stare błędy

Najwięcej skarg zebrali ministrowie i kierownicy urzędów: ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Ministerstwa Finansów, Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, Generalnej Dyrekcji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament