Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak pilnować kosztów

24 maja 2004 | Nieruchomości, budownictwo | KM

Opłaty miesięczne w spółdzielniach Połowa to koszty ciepła i wody

Jak pilnować kosztów

KRYSTYNA MILEWSKA

Połowa opłaty miesięcznej za mieszkanie spółdzielcze to koszty wody i energii cieplnej. Niewiele można więc je obniżyć, gdyż najczęściej mamy do czynienia z monopolistą. Ale w spółdzielczych osiedlach mieszkańcy mogą mieć wpływ na kształtowanie pozostałej części miesięcznych opłat, choć wymaga to od nich dużej aktywności.

W warszawskich spółdzielniach aktualne miesięczne opłaty eksploatacyjne wynoszą w granicach od 8 do 10 zł za mkw. - łącznie z należnością za wodę i ciepło.

- Spółdzielcze czynsze kalkulowane są według kosztów - tłumaczy Elżbieta Tutak, wiceprezes Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Najpierw ustala się koszt utrzymania nieruchomości, następnie pomniejsza o tzw. pożytki, czyli wpływy z najmu lokali użytkowych czy za udostępnienie powierzchni dla reklam, a dopiero ten zmniejszony koszt dzieli na poszczególne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3234

Spis treści
Zamów abonament