Austria: tradycje Wunderteamu, im dalej w przeszłość, tym lepiej
Obok Polski jednym z dwóch debiutantów w finałach ME. Gra tak słabo, że gdyby decydowały eliminacje, nie zobaczylibyśmy jej w Euro
Grupa austriackich kibiców, kierując się troską o piękno gry i sprawiedliwość, zaproponowała wycofanie swojej drużyny z turnieju.
To nie było możliwe. Austria jako gospodarz musi wziąć udział w Euro, mimo że w tym roku wygrała zaledwie jeden z 12 meczów. Lepiej, chociaż zupełnie niespodziewanie, powiodło się reprezentacji do lat 20, która na lipcowych mistrzostwach świata w Kanadzie zajęła czwarte miejsce – wyższe niż Polacy.
Kiedy Anglicy przygotowywali się niedawno do eliminacyjnego meczu z Chorwacją, rozegrali kontrolny właśnie z Austriakami, pokonując ich w Wiedniu 1:0. Gospodarze zagrali w składzie: Macho (25, Manninger) – Garics, Schiemer, Stranzl (86, Hiden), Gercaliu – Standfest (78, Kavlak), Sariyar (65, Harnik), Weissenberger (46, Leitgeb), Aufhauser – Ivanschitz, Kuljic (46, Kienast).
Z tej grupy najbardziej znanym piłkarzem jest napastnik Andreas Ivanschitz grający obecnie w Panathinaikosie. Oprócz niego w ostatnim meczu z Polską, wygranym w Chorzowie 3:2 (eliminacje MŚ, jesień 2005), wystąpiło jeszcze czterech innych zawodników – obrońca Martin Stranzl (Spartak Moskwa), pomocnicy Joachim Standfest (Austria Wiedeń) i Rene Aufhauser (Red Bull Salzburg) oraz napastnik Sanel Kuljic (Austria). W Austrii Wiedeń grają dwaj reprezentanci Polski Jacek Bąk i Arkadiusz Radomski.
Znacznie bardziej znane postacie znajdują się w sztabie trenerskim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta