W rozliczeniach z PFRON warto wybrać ryczałt
POMOC DLA FIRM I Działający w branży usługowej powinni dofinansowania i refundacje składek, jakie otrzymują na niepełnosprawnych w stopniu lekkim, rozliczać ryczałtem. Stracą na metodzie jednostkowych podwyższonych kosztów, bo nie zawsze je wykażą
– Prowadzę działalność usługową i zamierzam zatrudnić niepełnosprawnych. Chcę skorzystać przy tym z dofinansowania ich wynagrodzeń. Zastanawiam się, jaki wybrać sposób rozliczeń: ryczałt czy podwyższone koszty? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Zatrudniając niepełnosprawnych, przedsiębiorcy korzystają z różnych form pomocy. Jedną z nich jest wskazane przez czytelnika dofinansowanie wynagrodzeń niepełnosprawnych. Ile można zyskać, zależy m.in. od stopnia niepełnosprawności oraz od wybranego przez podmiot sposobu rozliczeń. Najwięcej dostaniemy, wybierając metodę jednostkowych podwyższonych kosztów zatrudnienia.
Wsparcie musi być uzasadnione
Rozliczający się według podwyższonych kosztów otrzyma od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych tyle samo, ile wynoszą maksymalne progi dofinansowania wynagrodzeń niepełnosprawnych zatrudnionych przez zakład pracy chronionej (patrz niżej). Warunek? Musi wykazać, że koszty poniesione w związku z zatrudnianiem niepełnosprawnych są adekwatne do finansowego wsparcia. Jeżeli nie są, to otrzymaną pomoc musi zwrócić.
PFRON pokrywa następujące koszty:
- adaptacji pomieszczeń,
-...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta