Wypożyczonemu personelowi użytkownik zapewnia godziwe warunki zatrudnienia
Jeśli brakuje ci ludzi do pracy lub musisz kogoś przyjąć na sezon, skorzystaj z pracowników tymczasowych wysłanych przez agencję pracy. Dzięki temu ubędzie ci nieco obowiązków przy zatrudnieniu
Praca tymczasowa jako forma zatrudniania pracowników cieszy się popularnością zwłaszcza w hipermarketach, biurach rachunkowych, projektowych oraz tam, gdzie praca ma charakter sezonowy czy wtedy, gdy potrzebne jest zatrudnienie osób na zastępstwo.
Ten, kto korzysta z pracy tzw. czasowników, ma mniejsze zobowiązania i mniejsze koszty pracy tej osoby. Przykładowo nie pokrywa opłat za jej badania lekarskie.
A to dlatego że to agencja pracy tymczasowej (APT) zatrudnia pracownika i kieruje go do pracodawcy użytkownika, czyli tego, na którego rzecz i pod którego kierownictwem pracownik będzie świadczył pracę. Faktycznym pracodawcą pozostaje więc agencja pracy tymczasowej i to z nią pracownik podpisuje umowę o pracę. To na niej, jako pracodawcy, ciążą obowiązki i odpowiedzialność wobec pracownika wynikające z prawa pracy. Ale ustawa z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (DzU nr 166, poz. 1608 ze zm.) niektóre wymogi nakłada również na pracodawcę użytkownika.
Podstawowy obowiązek pracodawcy użytkownika polega na zapewnieniu pracownikowi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta