Wspólne święto teatralne
Anna Garlicka, dyrektor festiwalu Kontrapunkt
Rz: Przegląd Teatrów Małych Form odbywa się już po raz czterdziesty trzeci. Za każdym razem jest inny – tak jak zmienia się sam teatr. Jaki, pani zdaniem, będzie najsilniejszy kontrapunkt w tym roku? Jakie pomysły czy formy teatralne będą ze sobą najmocniej konkurować?
Anna Garlicka: – Wydaje mi się, że w tym momencie to już nie jest pytanie do mnie ani do kolegów z komisji artystycznej festiwalu, lecz do publiczności. Staraliśmy się wybrać przedstawienia istotne, które w naszym przekonaniu oddają to, co w teatrze polskim dzisiaj ważne, ale jednocześnie układają się w jakąś próbę dyskusji o języku teatralnym, o różnych nurtach estetycznych. Starają się dotknąć ważkich współczesnych problemów. Proszę pamiętać, że to wybór subiektywny dokonany przez pięć osób. A jego ocenę pozostawiamy publiczności. Warto przypomnieć, że współgospodarzami Kontrapunktu są Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Współczesny i Ośrodek Teatralny Kana. Nasz festiwal integruje całe środowisko artystyczne Szczecina.
W tym roku na festiwalu bardzo silnie reprezentowane są także spektakle niemieckie. Trzy z nich będą grane na macierzystych scenach w Berlinie – i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta