Krótszy tydzień czasu pracy musi wynikać z angażu
Można zastrzec w regulaminie wydłużenie dniówki roboczej nawet do 12 godzin. Krótszy tydzień pracy wprowadzamy już jednak tylko w umowie o pracę i wyłącznie na wniosek podwładnego
– Prowadzę agencję ochrony mienia. Z regulaminu pracy wynika, że zatrudnieni pracują w równoważnym systemie czasu pracy przez siedem dni w tygodniu (w niektóre dni po 12 godzin, a w inne po cztery). Okres rozliczeniowy wynosi trzy miesiące. Planujemy zatrudnić jeszcze czterech pracowników. Chcemy, aby również pracowali po 12 godzin na dobę, ale tylko cztery dni w tygodniu. Czy wystarczy poinformować pracowników, że obowiązuje ich system czasu pracy zapisany w przepisach wewnętrznych? A może w ich umowach o pracę należy podać, że pracują po 12 godzin w krótszym tygodniu pracy? – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Zasadniczo czas pracy nie może...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta