Pełnomocnik też może wystawić notę korygującą
Czy noty korygujące mogą być wystawiane przez pełnomocnika? Jakie informacje powinno zawierać pełnomocnictwo? Czy musimy złożyć je w urzędzie skarbowym? Czy pełnomocnictwo powinno być opłacone? Wystawiam noty korygujące, ale często nie otrzymuję zwrotu podpisanej przez kontrahenta kopii. Czy w związku z tym powinnam każdorazowo wysyłać je listem poleconym i zostawiać u siebie trzeci egzemplarz?
Nota korygująca może być wystawiona przez pełnomocnika. Z pełnomocnictwa powinno wynikać przede wszystkim: przez kogo, dla kogo, na jaki okres i w jakim zakresie zostało ono udzielone. W analizowanym przypadku pełnomocnictwa nie należy składać do urzędu skarbowego i nie podlega ono opłacie skarbowej. Dla celów dowodowych wystawca noty powinien mieć jej kopię oraz dowód nadania.
Jak wynika z art. 95 § 1 kodeksu cywilnego, czynności prawne, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie albo wynikających z właściwości czynności prawnej, mogą być dokonane przez przedstawiciela. Ma to skutki bezpośrednio dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta