Polskie nieruchomości mniej popularne
Coraz więcej osób nie stać na własne lokum. W efekcie rośnie zainteresowanie wynajmem
Na spektakularne zyski z zakupu nieruchomości nie ma już co liczyć. Jak zauważają pośrednicy z Ober-Haus, zmieniło się podejście inwestorów – i polskich, i zagranicznych; na rynku pozostali jedynie ci, którzy dokonując teraz zakupów, traktują je jako inwestycje długoterminowe. Nabywają więc mieszkania, licząc nie tylko na wzrost ich wartości, ale także na dochody z najmu.
Warszawa
Spore zainteresowanie mieszkaniami do wynajęcia można zaobserwować przede wszystkim w stolicy. W większości najemcy poszukują dwu-, trzypokojowych lokali w dzielnicach centralnych, nie droższych niż 3 tys. zł miesięcznie. – Takimi mieszkaniami w celach inwestycyjnych nadal interesują się obcokrajowcy. Nie jest to oczywiście popyt na skalę ubiegłoroczną, ale Irlandczycy, Anglicy i Hiszpanie wciąż poszukują mieszkań „buy to let” – by po zakupie je wynająć – mówi Anna Berezowska z Ober-Haus.
Pośrednicy wskazują dziś na dwie grupy klientów. Sporo osób kupuje jedno-, dwupokojowe mieszkania, przede wszystkim ze względu na cenę. Nie brak również zainteresowania drogimi ofertami – apartamentami lub domami za kilka milionów złotych. Ponadto rośnie podaż domów na sprzedaż w okolicach podmiejskich. –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta