Kiedy przedsiębiorca wrzuci w koszty wydatki na ubranie
Urzędy często kwestionują inwestycje w elegancki wygląd właściciela firmy, twierdząc, że nie jest to koszt działalności
Większe szanse na zaoszczędzenie na podatku mają przedsiębiorcy, którzy występują w strojach niekonwencjonalnych. Charakterystyczny strój może być przecież elementem wykonywanej usługi.
Sportowy kombinezon dla instruktora, fartuch dla lekarza, przebranie św. Mikołaja dla organizatora imprez dla dzieci – to normalne wyposażenie firmy, takie jak telefon czy komputer. Bez takiego stroju przedsiębiorca nie może wykonywać swoich usług.
GPP>przykładPan Nowak zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych. Jest m.in. wynajmowany przez sale zabaw dla dzieci, występuje na piknikach i festynach. Na wyposażeniu firmy ma więc kilka nietypowych strojów: klowna,św. Mikołaja, rycerza. Koszty ich zakupu może odliczyć od przychodu.
Nie każdy odliczy
Co na to fiskus? Przeanalizujmy kilka interpretacji. O rozliczenie inwestycji w wygląd zapytała modelka, która uczestniczy w zdjęciach do filmów reklamowych, sesjach fotograficznych, występuje na konferencjach prasowych i spotkaniach związanych z promowaniem marki klienta. Część...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta