Nie rezygnuj, nie wycofuj pieniędzy
Nawet jeśli stopy zwrotu z inwestycji są niższe od oczekiwanych, rezygnacja z ubezpieczenia z funduszem nie jest teraz najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepiej wstrzymać się z nerwowymi ruchami i przeczekać kryzys
Strata nigdy nie jest dobrą wiadomością, szczególnie dla tych, którzy oszczędzają pieniądze na emeryturę. Informacja o tym, że stan konta zmniejsza się zamiast rosnąć, sprawia, że wiele osób decyduje się zrezygnować z ubezpieczenia na życie. Przedstawiciele towarzystw podkreślają, że moment na taką decyzję jest fatalny. Podobnie sprawa wygląda ze zmianą funduszu. Zdaniem specjalistów nie opłaca się teraz przenosić pieniędzy z funduszu akcyjnego do funduszu obligacyjnego.
– Odradzamy naszym klientom rezygnację z produktów z funduszami. Jeśli ktoś ma 38 lat i oszczędza na emeryturę, to jeszcze może trafić na niejeden kryzys – mówi Sławomir Łopalewski, członek zarządu Nordea Życie, który odpowiada za sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji. Nordea Życie przygotowuje dla swoich klientów krótkie informacje o tym, co i dlaczego dzieje się na rynkach finansowych.
Gdy kończy się umowa, inwestuj bezpiecznie
W niekorzystnej sytuacji mogą być jedynie osoby, którym wkrótce kończy się umowa ubezpieczenia, a większość pieniędzy inwestowały w fundusze agresywne. Może się okazać, że otrzymają kwoty o wiele niższe, niż oczekiwały.
Dlatego też klienci, którym do końca okresu ubezpieczenia zostało nawet kilka lat, powinni skontaktować się ze swoim agentem i poprosić go o przygotowanie nowej, ostrożniejszej strategii...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta