Tak wygląda seks na uczelni
Dwie trzecie studentek i studentów ma ten pierwszy raz za sobą. Większość uważa, że wie za mało na temat HIV/AIDS – wynika z najnowszych badań życia seksualnego młodych Polaków
W badaniu udział wzięło ponad 1,3 tys. studentów ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego. Mieli od 19 do 30 lat. W tym wieku często zmienia się partnerów seksualnych, eksperymentuje i najczęściej zakaża HIV.
Wśród przepytanych mogły być studentki, które Simon Mol zainfekował groźnym wirusem. Głośna afera z kameruńskim uchodźcą w roli głównej wybuchła na początku 2007 roku. Badania rozpoczęły się nieco wcześniej. Ale część anonimowych ankiet została wypełniona po tym skandalu. Rezultaty w postaci publikacji „Wiedza i przekonania związane z HIV/AIDS oraz zachowania seksualne studentów Uniwersytetu Warszawskiego” ujrzały światło dzienne pod koniec ubiegłego roku. „Rz” jako pierwsza podaje wyniki tych badań.
Czy to już stosunek
Niektórymi zaskoczona jest sama ich autorka, dr Krystyna Komosińska z Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Wychowania Wydziału Pedagogicznego UW (współautorką jest Agnieszka Małkowska-Szkutnik z Instytutu Matki i Dziecka). Biorąc pod uwagę, że Polacy rozpoczynają życie seksualne najczęściej w wieku ok. 18 lat, fakt, że co trzeci student jest jeszcze przed inicjacją, zmusza do zastanowienia. – Podejrzewam, że wskaźnik ten jest nieco zaniżony....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta