Razem łatwiej wygrać przetarg
Przedsiębiorca, który nie zdoła sam wystartować w przetargu, może połączyć siły z innymi i utworzyć konsorcjum
Żeby móc wystartować w przetargu, wykonawca musi spełniać postawione przez organizatora warunki. Często jest tak, że samodzielnie nie może się wykazać wymaganym doświadczeniem czy też potencjałem technicznym i dlatego nie może złożyć oferty. Szanse na to może mu dać nawiązanie współpracy z inną firmą czy też firmami. Ich potencjał będzie wówczas traktowany przez zamawiającego łącznie.
GPP>przykładSzkoła zamierza założyć wewnętrzną sieć informatyczną i w tym samym przetargu wyposażyć też pracownię komputerową. Mała firma sprzedająca komputery nie jest w stanie wystartować w tym przetargu, bo nie ma doświadczenia i potencjału w instalowaniu sieci. Jeśli jednak zawiąże konsorcjum z partnerem, który specjalizuje się w okablowaniu informatycznym, będą w stanie spełnić wymagane warunki. W ten sposób jeden z wykonawców wykaże się doświadczeniem i możliwościami technicznymi w dostawie sprzętu komputerowego, a drugi w instalowaniu sieci.
Do realizacji niektórych zamówień konieczne jest posiadanie licencji, koncesji, zezwoleń czy uprawnień. Pomijając szczególne sytuacje wynikające ze specyfiki przedmiotu zamówienia, także te dokumenty należy oceniać łącznie. Zazwyczaj wystarczy więc, że jedna z firm posiada odpowiednie uprawnienia.
Wykonawcy startujący w przetargu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta