Strzelała jak na trawie

02 czerwca 2009 | Sport | Mirosław Żukowski
Agnieszka Radwańska przegrała walkę o ćwierćfinał 4:6, 6:1,1:6
źródło: EPA

Radwańska przegrała z Kuzniecową ćwierćfinał Roland Garros to wciąż za wysokie progi dla najlepszej Polki

To był mecz dwóch kobiet w każdym calu: w pierwszym secie obustronny strach, a potem szybka podróż od nędzy do pieniędzy i z powrotem. Obie grały dobrze tylko chwilami, a potem na długie minuty odłączały kort od prądu. Ci, co zapłacili za bilety, mogli śmiało krzyknąć: „Oddać pieniądze”, ale to jest na szczęście zwyczaj praktykowany głównie przez melomanów, gdy orkiestra fałszuje.

W pierwszym secie Radwańska straciła ogromną szansę. Kuzniecowa momentami grała fatalnie, wyrzucała wiele prostych piłek w aut i źle serwowała. Kiedy Polka wyrównała na 4:4 (trzy podwójne błędy Rosjanki w jednym gemie) i stanęła na linii serwisowej, wydawało się, że wygra seta. Nic z tych rzeczy, przegrała gładko tego gema i następnego też.

Set drugi potwierdził zasadę znaną już w tenisowym świecie: nigdy nie lekceważ Radwańskiej. Tenisistka z Krakowa wygrała jak na paradzie, a Kuzniecowa zdecydowała się zejść do szatni. Wiedziała, co robi. Wróciła w nowym stroju i w innym nastroju, by bez problemu w trzecim secie udowodnić wyższość rosyjsko-hiszpańskiej szkoły tenisowej nad krakowskim rękodziełem. Radwańska jedynego gema zdobyła przy stanie 0:5.

– Nie rozumiem, dlaczego Agnieszka grała ryzykownie, zamiast przerzucać piłkę i czekać, aż Kuzniecowa przy trzeciej czy czwartej wymianie zrobi błąd z bekhendu. Rosjanka grała słabo i trzeba było być cierpliwym –...