Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzyskanie negatywnej oceny wolno skarżyć do sądu

08 stycznia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Michał Cyrankiewicz

Pracownikowi samorządowemu od dokonanej oceny przysługuje odwołanie do kierownika jednostki, w której jest zatrudniony. Ma na to siedem dni liczonych od dnia, w którym ocena została mu doręczona

Zasady przeprowadzania ocen określają przepisy obowiązującej od roku ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (DzU nr 223, poz. 1458 ze zm.). Podlegają im osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych oraz kierowniczych stanowiskach urzędniczych. Ocenę przeprowadza się nie rzadziej niż raz na dwa lata i nie częściej niż raz na sześć miesięcy.

Dokonuje jej bezpośredni przełożony pracownika samorządowego. Celem tej okresowej weryfikacji jest sprawdzenie, jak pracownik wywiązuje się z obowiązków wynikających z zakresu czynności na zajmowanym stanowisku oraz tych, o których mowa w art. 24 i art. 25 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych.

Trzeba doręczyć

Wynik oceny okresowej bezpośredni przełożony jest obowiązany doręczyć niezwłocznie zarówno pracownikowi, jak i kierownikowi jednostki, w której urzędnik jest zatrudniony. Taki wymóg wynika wprost z art. 27 ust. 4 omawianej ustawy.

Doręczenie wyników zarówno zainteresowanemu, jak i kierownikowi zatrudniającej go jednostki jest bardzo istotne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8517

Spis treści
Zamów abonament